Wieści

dodane: 06.09.2016

Dziękujemy i gratulujemy laureatom Turnieju!

KATEGORIA: SOLIŚCI INSTRUMENTALIŚCI:
I miejsce:
Stanisława Galica Górkiewicz

(...)

czytaj więcej
dodane: 31.08.2016

Harmonogram przesłuchań

PIĄTEK, 2 września                                                                                                                                                                                   13:00 Sara Czureja- Łakatosz, Wanda Mróz, Ryszard Rzążewski, Trio akordeonowe -Srebrzyści Akordeoniści, Adam Urbaniak, Urbaniakowie i Przyjaciele, Kazimierz Wiśniowski, Ryszard Jan Zagórski, Zespół Śpiewaczy Moszczanianki

16:00 Stanisława Galica Górkiewicz, Blokowioska, Piotr Gaca, Anna Jurkiewicz, Kapela Ludowa Zalasowianie, Kapela PoPieronie, Kapela Pyrzyczanie, Olga Kozieł, Pieśni do (...)

czytaj więcej
dodane: 26.08.2016

Zbliża się prawdziwe święto muzyki ludowej i jej nowych interpretacji

Tegoroczną edycję Turnieju Muzyków Prawdziwych zainauguruje (1 września) pokaz wyjątkowych filmów z kolekcji „Muzyka Odnaleziona”, którą od  roku 1980 tworzył Andrzej Bieńkowski. Publiczność obejrzy „Kanon Trzech”,  poświęcony nieżyjącym już, wybitnym wiejskim skrzypkom: Kazimierzowi Meto, Józefowi Kędzierskiemu i Janowi Lewandowskiemu. Ich twórczość to obecnie wzorzec muzyki wiejskiej i (...)

czytaj więcej
dodane: 26.08.2016

Krzysztof Trebunia - Tutka jurorem Turnieju

Krzysztof Trebunia-Tutka

wokalista i multiinstrumentalista, dydaktyk, propagator kultury podhalańskiej. Juror wielu festiwali i konkursów, m.in.  Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa TradycjaMikołajki Folkowe, Konkurs Muzyk Podhalańskich w Nowym Targu,  Dziadońcyne Granie, Przednówek w Polanach, Konkurs Kapel Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu. Współpracuje z wybitnymi (...)

czytaj więcej
dodane: 09.08.2016

Trzeci utwór i wątki tematyczne.

Podczas przesłuchań wszyscy muzycy wykonają obowiązkowo dwa utwory. Pierwszy dowolny, z podaniem źródła. Drugi utwór to artystyczna odpowiedź/interpretacja wylosowanego przez wykonawcę przed występem wątku tematycznego, związanego z rokiem kalendarzowym i obrzędowym (lista wątków udostępniona jest pod regulaminem Turnieju i poniżej).

Dodatkowo muzycy biorący udział w (...)

czytaj więcej
dodane: 08.08.2016

Już wiadomo kto zagra na Turnieju

Wykonawcy zakwalifikowani do udziału w drugim Turnieju Muzyków Prawdziwych. 

 

Adam Urbaniak

Aleksandra Członka

Andrzej Jędryczka

Angela Gaber + Trio

Anna Jurkiewicz

Antoni Beksiak

Blokowioska

Droryje

Dziadowski Projekt

Eugeniusz Kopera

Grupa Śpiewacza Grónie

Grupa wokalna SWADA

(...)
czytaj więcej
dodane: 31.07.2016

Dziękujemy za zgłoszenia

Lista wykonawców, którzy wezmą udział w Turnieju zostanie opublikowana na stronie internetowej Turnieju na początku sierpnia.  W kwestiach organizacyjncyh skontaktujemy się z osobami zgłaszającymi zespoły i solistów.  

czytaj więcej
dodane: 17.06.2016

Zapraszamy muzyków!

 Już dziś do udziału w Turnieju mogą zgłaszać się zarówno soliści jak i zespoły (do 6 osób). Wystarczy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy . 

Szczegółowe informacje o rekrutacji i przebiegu Turnieju zawarte są w regulaminie. Na zgłoszenia profesjonalistów i amatorów czekamy do 22 lipca 2016 roku. (...)

czytaj więcej
dodane: 17.06.2016

Turniej doceniony przez Ministerstwo.

Turniej Muzyków Prawdziwych, którego  organizatorem jest szczecińska Filharmonia ponownie uzyskał wysoki wynik w programie dotacyjnym, którego celem jest wspieranie zjawisk związanych z kulturą ludową i tradycyjną, ich przekształceniami i współczesnymi kontekstami. Projekt „II Turniej Muzyków Prawdziwych” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

(...)

czytaj więcej