Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do aktualnej edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych.

II Turniej Muzyków Prawdziwych rozegrał się w dniach 1-4 września 2016 r. w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Oj, grajcie muzykanty,
nie żałujcie smyka,
a nigdy nie zaginie
ludowa muzyka.

Oj, na skrzypeczkach zagram,
zagram na harmonii.
Oj, i zaśpiewam sobie
w białej Filharmonii.

Oj, dzisiaj ja nie wyczeszę
konikowi grzywy,
oj, bo będę ja na Turnieju
Muzyków Prawdziwych.

jak zaśpiewam, zatańcze i zagram w Szczecinie
to ludowa muzyka nigdy nie zaginie!

 

Witamy na stronie Turnieju Muzyków Prawdziwych

dodane: 06.09.2016

Dziękujemy i gratulujemy laureatom Turnieju!

Dziękujemy wszystkim Muzykom uczestniczącym w II Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie: za pokonanie – w przypadku niektórych – bardzo dalekiej drogi, za występy, za emocje, a przede wszystkim: za Spotkanie. Dziękujemy za współpracę i wsparcie Partnerom i Patronom medialnym: Instytutowi Muzyki i Tańca, Muzyce Odnalezionej, Ośrodkowi Teatralnemu Kana, Dwójce – Programowi II Polskiego Radia, Pismu Folkowemu, portalom: Kulturaludowa.pl i Etnosystem.pl. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację Turnieju,  serdecznie dziękujemy Publiczności za żywe reakcje i udział w tym wyjątkowym święcie muzyki ludowej i tradycyjnej. 

Gratulujemy laureatom i wyróżnionym! Poniżej zamieszczamy listę Laureatów.

Projekt II Turniej Muzyków Prawdziwych w Filharmonii w Szczecinie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  

czytaj więcej
dodane: 31.08.2016

Harmonogram przesłuchań

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem przesłuchań zespołów i solistów. Wstęp na przesłuchania jest wolny. Kolejność występów razem z wątkami tematycznymi będzie losowana na 30 min. przed rozpoczęciem danego bloku. 

czytaj więcej
dodane: 26.08.2016

Zbliża się prawdziwe święto muzyki ludowej i jej nowych interpretacji

Już za kilka dni w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie spotka się ponad 60 wykonawców z 14 województw, którzy staną ze sobą w muzyczne szranki podczas II Turnieju Muzyków Prawdziwych. Na uczestników i wszystkich chętnych czekają nie tylko dwa dni intensywnych przesłuchań, ale także program obfitujący w dodatkowe wydarzenia, prezentujące najciekawsze zjawiska muzyki ludowej – także w jej nowych odsłonach i zaskakujących zestawieniach. 

czytaj więcej
dodane: 26.08.2016

Krzysztof Trebunia - Tutka jurorem Turnieju

Krzysztof Trebunia - Tutka dołącza do grona jury zastępując Macieja Rychłego. Poza rolą jurora, który przez dwa dni będzie przysłuchiwał się wykonaniom solistów i zespołów Krzysztof Trebunia-Tutka wystąpi  w niedzielę 4 września w drugiej części koncertu finałowego, prezentując "Pieśni zbójnickie" razem z Tymonem Tymańskim.

czytaj więcej

Poprzednie wieści