dodane: 26.08.2016

Krzysztof Trebunia - Tutka jurorem Turnieju

Krzysztof Trebunia-Tutka

wokalista i multiinstrumentalista, dydaktyk, propagator kultury podhalańskiej. Juror wielu festiwali i konkursów, m.in.  Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa TradycjaMikołajki Folkowe, Konkurs Muzyk Podhalańskich w Nowym Targu,  Dziadońcyne Granie, Przednówek w Polanach, Konkurs Kapel Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu. Współpracuje z wybitnymi artystami, m.in. Twinkle Brothers, Ordo Sakhna, Włodzimierz Kiniorski, Michał Kulenty, Krzysztof Ścierański, Katarzyna Gaertner, Sławomir Wierzcholski, Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Andrew Cronschaw. W 2000 roku otrzymał Medal I Światowego Zjazdu Górali Polskich, w 2003 – z rąk Ministra Kultury odznakę Zasłużony działacz kultury, w 2008 – tytuł Honoris Gratia przyznany przez Radę Naukową Związku Podhalan oraz tytuł Honorowy Ambasador Polszczyzny przyznany przez Radę Języka Polskiego. W 2012 roku otrzymał znak jakości Marka Tatrzańska. W 2014 roku otrzymał Nagrodę im. Oskara Kolberga (wraz z Kapelą Rodzinną Trebuniów Tutków) oraz Medal Gloria Artis przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.